הזמן עכשיו הזמן עכשיו
אלגרה מלון בוטיק בירושלים
אלגרה מלון בוטיק בירושלים

אלגרה מלון בוטיק בירושלים

הסיפור שלנו

מלון בוטיק אלגרה, שנבנה בשנת 1930, מהווה דוגמה מצוינת למיזוג דינמי של ישן וחדש, עמלון בר והווה.

המלון, הממוקם באחד האזורים הנחשקים ביותר בירושלים, בלב השכונה הציורית עין-כרם, פתח מחדש, בשנת 2010, את דלתות "ביתה של הנערה היהודיה" שהתאהבה בעלם הנוצרי, והצית מחדש את סיפור אהבתם אשר לכד את דמיונם של דורות רבים של ירושלמים.

זהו סיפורה הקסום של אלגרה בלו, נערה יהודיה יפהפייה ממחנה יהודה, ואהוב לבה, ג'ברה פרנסיס רחיל מן הכפר עין כארם. השניים ברחו ונישאו בסתר בעיר בית-לחם שם אף המירה את דתה לנצרות.

כאשר שמע על כך אביה של אלגרה, הכריז עליה כ"מתה" ואף החליט לשבת שבעה ולהתאבל עליה כמקובל.

בסופו של דבר חזר הזוג לעין כרם והתיישב בה, בבית הקסום שבנה ג'ברה פרנסיס לאלגרה כסמל לאהבתו. סיפור אהבה אמתי ומודרני בסגנון "רומיאו ויוליה" שסופו טוב.    

בשנת 2010, לאחר תהליך שיפוץ ושימור ארוך ויוצא דופן, פתח המלון את דלתותיו לקהל. תוכלו ליהנות כאן מעיצובו הנפלא של המלון, לא כל שכן להתפנק בכל אחד מן החדרים והסוויטות הייחודיים לו.

 נשמח לקבל את פניכם במלון הממוקם מרחק נסיעה קצר בלבד מן העיר העתיקה ומבניין הכנסת ובטווח טיול רגלי מחנויות בוטיק ובתי קפה נסתרים, המאפשרים לחוות כאן את ירושלים באופן ייחודי.

עין כרם

בין הרי ירושלים, בפאתי העיר, שוכנת לה השכונה הציורית "עין כרם", שהיא כיום אחת השכונות המרהיבות ביופיין בירושלים.

עין כרם מוזכרת במהלך ההיסטוריה במקורות מקראיים, כמקור לאבני המזבח של בית המקדש השני, ובנצרות, כמקום הולדתו של יוחנן המטביל. החשיבות הנוצרית שקיבל המקום, הביאה בתקופת ימי הביניים לבנייתם של כנסיות רבות ומנזרים, המושכים אליהם עד היום, נוצרים, צליינים ותיירים מכל העולם.

במאה ה-14, שכן במקום כפר ערבי, אשר נכבש על ידי צה"ל במלחמת השחרור. הבתים הנטושים אוכלסו בעולים חדשים ממדינות ערב ומרומניה, והתפתחות הכפר, קירבה את עין כרם לגבולותיה של ירושלים.

בשנות ה-50 וה-60 החל אופייה החקלאי של השכונה להשתנות והתפתחו בה מוסדות חינוך, כמו כן הוקם בית החולים "הדסה עין כרם" ובתי הספר השונים לרפואה של האוניברסיטה העברית.

בשנים האחרונות מתאפיינת עין כרם בהופעתם של בתי אמנים, גלריות, בתי קפה התואמים את "רוח השכונה" ,מסעדות וחנויות ייחודיות.

עין כרם מהווה היום אתר תיירות מרכזי באזור הבירה המשלב היסטוריה, ארכיטקטורה, אומנות ומוקדי תיירות ותרבות רבים.

התיירים הרבים הפוקדים את עין כרם פוגשים בהתפעלות את השילוב הקסום של צריחי הכנסיות, המסגד, המעיין הנובע ונהנים גם ממלונות בעלי סגנון ייחודי, מסעדות מעניינות ופינות קסומות שמגלה בתוכה עין כרם.

דברו איתנו:

לתיאום פגישות לאירועים ולהזמנת קבוצות, נא לפנות לעדי דסקל, מנהלת הקבלה.

adi@hotelalegra.co.il